products REXROTH DKCXX.3-040-7 SERIES 11 DKC DRIVE CONTROLLER DKC11.3-040-7-FW - Automation Recovery
Automation Recovery - Making Asset Recovery A Common Business Practice
REXROTH DKCXX.3-040-7 SERIES 11 DKC DRIVE CONTROLLER DKC11.3-040-7-FW
Manufactured By: REXROTH
Manufacture Part Number: DKCXX.3-040-7
Series: 11
Product Number: ARP00155876
PRODUCT OVERVIEW:
REXROTH DKCXX.3-040-7 SERIES 11
DKC DRIVE CONTROLLER
NOMNIAL DC-BUS VOLTAGE: 700V
CURRENT RATING: 40A
BUS VOLTAGE RANGE: 152V ... 420V
FREQUENCY: 50Hz / 60Hz
MAINS IN-GOING VOLTAGE: x3 380V ... 480V AC